663bde13041870991a503910Triple Connctr Blk 300/400AC/DC TaperTriple Connctr Blk 300/400AC/DC TaperTriple Connector Contact Material Brass Current Rating 400 A Gender Configuration Male-Female-Female-Female Housing Color Black Housing Material Thermoplastic Elastomer Voltage Rating 250V DC 600V AC NEMA Enclosure Rating 12 3R 4X Product Type 3-Fer Compatible with Series 16 Overall Height 5.88 in Overall Length 7.73 in Overall Width 1.48 inMRO20TT65
USD2014In Stock
HUBBELL
Shop
Triple Connctr Blk 300/400AC/DC Taper
Triple Connector Contact Material Brass Current Rating 400 A Gender Configuration Male-Female-Female-Female Housing Color Black Housing Material Thermoplastic Elastomer Voltage Rating 250V DC 600V AC NEMA Enclosure Rating 12 3R 4X Product Type 3-Fer Compatible with Series 16 Overall Height 5.88 in Overall Length 7.73 in Overall Width 1.48 in