666ed8739f55f74c812d4c95Tower Light 70mm Strobe 24VAC/VDC ClearTower Light 70mm Strobe 24VAC/VDC ClearTower Light Mounting Style Direct Support Tube Number of Lights 1 Tower Light Color Clear Light Modes Strobe Lighting Technology LED Sounder Included No Diameter 70 mm Overall Height 5 1/2 in Voltage 24V AC/DC NEMA Rating IP65 NEMA 4X/13 60 Flashes per Minute Lamp Life 100 000 hr Housing Material ABS Polycarbonate Lens Design Cylinder Lens Material Polycarbonate Operating Temp -13 Degrees to 131 Degrees F Standards UL CSA CE Current Drawn 0.85A Watts 20 WMRO5GAE1
USD2586In Stock
SCHNEIDER ELECTRIC
Shop
Tower Light 70mm Strobe 24VAC/VDC Clear
Tower Light Mounting Style Direct Support Tube Number of Lights 1 Tower Light Color Clear Light Modes Strobe Lighting Technology LED Sounder Included No Diameter 70 mm Overall Height 5 1/2 in Voltage 24V AC/DC NEMA Rating IP65 NEMA 4X/13 60 Flashes per Minute Lamp Life 100 000 hr Housing Material ABS Polycarbonate Lens Design Cylinder Lens Material Polycarbonate Operating Temp -13 Degrees to 131 Degrees F Standards UL CSA CE Current Drawn 0.85A Watts 20 W