66356ebd36cdb0580bc83e2aIn Module In 4-32VAC/DC Out 3-30VDC 50mAIn Module In 4-32VAC/DC Out 3-30VDC 50mAInput Module Contact Form SPST-NO Input Current 34 mA Output Current 50 mA Input Voltage 4 to 32V AC/DC Output Voltage 30V DC Number of Pins 5 Mounting Style DIN Rail Panel Body Depth 0.69 in Body Height 1.77 in Body Width 1.96 in Case Color White (DC Input) Yellow (AC Input) Features Input and Output Barrier Strips Accept 14 to 2 AWG Wire kV Optical Isolation Input Resistance 1 ohm Maximum Operating Temperature 176 Degrees F Maximum Turn-Off Time 1 msecMRO1DTT8
USD249In Stock
CRYDOM
Shop
In Module In 4-32VAC/DC Out 3-30VDC 50mA
Input Module Contact Form SPST-NO Input Current 34 mA Output Current 50 mA Input Voltage 4 to 32V AC/DC Output Voltage 30V DC Number of Pins 5 Mounting Style DIN Rail Panel Body Depth 0.69 in Body Height 1.77 in Body Width 1.96 in Case Color White (DC Input) Yellow (AC Input) Features Input and Output Barrier Strips Accept 14 to 2 AWG Wire kV Optical Isolation Input Resistance 1 ohm Maximum Operating Temperature 176 Degrees F Maximum Turn-Off Time 1 msec